Avaleht » Meetod

Meetod

Mis on Allen Carr’i meetod?


Aastast 1983 on Allen Carr väitnud, et suitsetamisest loobumine ei eelda tahtejõudu, sellega ei pea kaasnema hirmsaid võõrutusnähtusid ega kaalutõusu. Lisaks sellele, et see võib olla lihtne, võib suitsust loobumine olla sinu elu nauditavaim ja jõuduandvaim kogemus – miski, millele sa võid elu lõpuni naeratusega tagasi vaadata.

Liiga hea, et tõsi olla? Kuid viska pilk meie edulugudele. Allen Carr’i Easyway® ei ole mitte kunagi mitte kellelegi eduloo eest maksnud ja need staarid, kes meid meedias kiidavad, teevad seda puhtalt enda initsiatiivil.

Missugune teine suitsetamisest loobumisega tegelev organisatsioon saaks midagi taolist ette näidata?

Allen Carri Easyway® ei ole hüpnoos ega ajupesu. See on lihtne kognitiivne teraapia, mis põhineb põhimõttel, et olles aastaid suitsetaja, tekib meil moondunud nägemus suitsetamise kasudest. Selleks, et saada õnnelikuks mittesuitsetajaks piisab enamikel osaleda vaid ühel meie seminaril, mis kestab kuus tundi.

Näiteks, ütleme me endale, et suitsetamine lõdvestab meid, aitab stressi leevendada, peletab igavust jne. Kuid kui see oleks tõepoolest tõsi, oleksid ju suitsetajad lõdvestunumad, vähem stressis ja kannataksid vähem igavuse käes kui mittesuitsetajad.

Kas asi ikka on nii?

Allen Carri Easyway meetod demonstreerib, kuidas sellised tajutavad kasud on tegelikult illusioonid. Jah, tegemist on võimsate ja vaevu tajutavate illusioonidega, kuid sellegipoolest on need pettekujutelmad.

Kui me suitsetame, sest leevendab igavust, siis miks me suitsetame ka siis, kui meil ei ole igav? Miks ei vaja mittesuitsetajad, kes peavad ju igapäevaselt olema silmitsi samasuguste murede ja pingutustega nagu suitsetajadki, mingit „tuge“, et tulla eluga toime?

Aidates näha suitsetamist uue vaatenurga all ja näidates, et suitsul puuduvad igasugused positiivsed kasud (olgem ausad, kui need reaalselt olemas oleks, oleksid need kirjas igal suitsupakil), hakkame me nägema, et meie tajutav soov suitsetada on juurdunud just nendesse petlikesse uskumustesse. Eemaldades need pettekujutelmad ja asendades need positiivsete ja jõuduandvamatega, saame me ka eemaldada soovi suitsetada.

Ilma soovita suitsetada, ei ole tarvidust ka tahtejõu järele (tahtejõudu on tarvis vaid selleks, kui sa tahad midagi väga teha, kuid ei tee). Ilma tahtejõuta ei ole ka konflikti. Ilma konfliktita ei ole ka hirmu, paanikat, ärevust ega ühtegi neist sümptomitest, mida nii tihti seostatakse suitsetamisest loobumisega.

Just sellepärast ristisidki endised suitsetajad, kes jätsid suitsetamise meie abil, meetodi nimega Allen Carri Easyway® (lihtne viis).

Kuidas see toimib? Loe siit.